SPRÁVY / BLOG

Novoročná túra na Krehoru

Novoročná túra organizovaná OZ Jašterica Spol. pre trvalo udržateľný rozvoj Čebovce sa uskutoční 2.2.2014 . Stretneme sa znova pred bývalým Motorestom v Čebovciach o 10:00 miestneho času a po akademickej štvrťhodinke vyrážame. Cieľom bude tentoraz Krehora a pojde sa po ceste smerom na Čebovskú Bukovinu. Prosím oblečte sa primerane k počasiu, aby sme Vás nemuseli ľutovať. Prineste si aj niečo na zahryznutie. Zvykneme si gastrologicky spestriť naše spoločné chvíle.

Dovidenia na túre!

Organizačný team OZ Jašterica

11. pešia túra na náučný chodník Stromy čebovských lesov

11. túra organizovaná OZ Jašterica Spoločnosť pre trvalo udržateľný rozvoj Čebovce pripadá  na 1.12.2013. Stretneme sa znova pred bývalým Motorestom v Čebovciach o 10:00 miestneho času a po akademickej štvrťhodinke vyrážame.  Cieľom bude prejsť si náučný chodník, vyčistiť ho a nahradiť poškodené tabuľky. Prosím oblečte sa primerane k počasiu, aby sme Vás nemuseli ľutovať. Prineste si aj niečo na zahryznutie. Zvykneme si gastronomicky spestriť naše spoločné chvíle. Túra trvá cca 6 hodín, podľa šikovnosti.

Dovidenia na túre!

Organizačný team OZ Jašterica

Vyčistili sme okolie Opavského rybníka

Dňa 20.10.2013 sme za podpory starostov Opavy a Čeboviec a starostky Kosihoviec vyčistili okolie Opavského rybníka od smetí, ktoré tam nechali nedbanlivý rekreanti. Naplnila sa jedna traktorová vlečka tuhým komunálnym odpadom, ale separovali sme sklo a PET fľaše. Akcie sa zúčastnilo 11 dobrovoľníkov - členov OZ Jašterica. Hľadáme trvalejšie a systematické riešenie odpadového manažmentu okolo rybníka.  

10. pešia túra na Holicu

10. túra organizovaná OZ Jašterica Spoločnosť pre trvalo udržateľný rozvoj Čebovce pripadá  na 27.10.2013. Stretneme sa znova pred bývalým Motorestom v Čebovciach o 10:00 miestneho času a po akademickej štvrťhodinke vyrážame.  Cieľom bude tentoraz Holica - Čebovská bukovina. Cesta bude tentoraz zameraná na vodu v krajine - prečo sú záplavy, sucho a aké sú protipovodňové opatrenia . Prosím oblečte sa primerane k počasiu, aby sme Vás nemuseli ľutovať. Prineste si aj niečo na zahryznutie. Zvykneme si gastronomicky spestriť naše spoločné chvíle. Túra trvá cca 6 hodín, podľa šikovnosti.

Dovidenia na túre!

Organizačný team OZ Jašterica

Partneri a sponzori

OPENnet.sk - Webdesign, E-shop Obec Čebovce Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU, Nitra OZ Kraj

Novinky

Kontakty

OZ Jašterica - Spoločnosť pre trvalo udržateľný rozvoj

  • Adresa: Na Parlagu 8/466, 99125 Čebovce, Slovensko
  • Tel: +421 907 291872
  • Email:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.